היקב השותף הצרפתי - קוט דה רון

היקב של זייביאר שוכן בדרום צרפת בכפר הקסום שאטונף דה פאפ. כל היינות שזייביאר מייצר הם יינות מכרמים בוגרים בעלי יבול מאד נמוך. עשיית היין מאד "בסיסית" עם מעט מאד התערבות וזאת כדי לאפשר לפרי לבטא את יכולותיו המירביות. ה"סוד" של היינות הוא בלנדים מכרמים ואדמות שונות באותו אזור, מה שיוצר יינות מורכבים, מאוזנים ומתובלים.

תהליך הייצור של הרוזה

הענבים נבצרו באופן ידני. היין תסס על שמרים טבעיים. המגע של התירוש עם הקליפות התרחש במכלי נירוסטה תוך בקרת הטמפרטורה של התהליך. כשרמת הצבע והמורכבות הפנולית השביעו את רצון היינן הועבר התירוש למיכל אחר בו החל תהליך התסיסה וגם זאת בטמפרטורה מבוקרת של 18 מעלות, וזאת כדי למנוע תסיסה מלולקטית! לאחר גמר התסיסה, היין סונן קלות והועבר לבקבוק.

תהליך הייצור של ה-GSM

הענבים נבצרו באופן ידני. היין תסס על הקליפות ועל שמרים טבעיים בלבד (ללא תוספת שמרים מתועשים) במכלי נירוסטה מקוררים במשך 18 יום. נעשה מיצוי של פרי וצבע על-ידי ערבוב הקליפות עם הנוזל במהלך התסיסה. בסוף התסיסה בוצע פרס והיין הועבר לתסיסה מלולקטית במיכל בטון למשך 9 חודשים, כמקובל בעשיית יין בעולם הישן. לאחר מכן, היין עבר ליישון בחביות עד מועד הבקבוק.