מנהגים של שתיית יין בחורף ובכריסמס בעולם

לא מזמן הוחלף השעון בישראל משעון קיץ לשעון חורף. למרות שבישראל אין באמת חורף , אי אפשר להתעלם מהעובדה שהימים קצרים יותר, הלילות ארוכים יותר ושמדי פעם אפילו קצת קר לנו בלילות ובבקרים.

אנחנו כחובבי יין מושבעים נוטים לחשוב ששתיית היין שלנו דומה ברוב ימות השנה. אחרי הכול, לכולנו יש את היינות האהובים עלינו בבית ולא באמת משנה לנו באיזה עונה אנחנו נמצאים. במאמר היום נציג מסורות שנות מגרמניה ואוסטרליה של שתיית יינות בכריסמס בצורה המהנה ביותר.

 

קרא עוד...

יין בחנוכה - מה כדאי לכם לנסות לצד האוכל המסורתי של חנוכה?

אפשר להגיד שחנוכה הוא סוג של "הכבשה השחורה" של חגי ישראל. בעוד שיש קרנבל שלם סביב חגים כמו פורים, פסח, ראש השנה וסוכות לחנוכה אנחנו נותנים קצת פחות כבוד ותשומת לב.

למרות שבדרך כלל חנוכה נשאר מקופח בקרב קהילת עיתונות האוכל והציבור בישראל, החלטנו בפיוז'ן ללכת נגד הזרם ולהוציא מאמר ספיישל שיתמקד בצד הקולינארי של חנוכה והיינות שיעזרו לכם לסגור את הפינה של החג.

מעבר לארוחת החג המסורתית שאנו מכירים מחנוכה, בחנוכה יש גם את מסורת הדלקת הנרות היומית, לכן בחנוכה יש לנו "תרוץ" יומי שאמור לגרום לנו לרצות לשתות עוד יין.

 

קרא עוד...

הקשר בין יין ואמנות- האם שתיית יין תורמת ליצירתיות?

אנחנו שותים יין כי כיף לנו, אנחנו שותים יין כי טעים לנו, אנחנו שותים יין כי זה נראה טוב, אנחנו שותים יין מאלף ואחת סיבות. מסתבר שאחת מהסיבות שכדאי לנו לשתות יין היא כי יין עוזר לנו להיות יותר יצירתיים.

מחקר שביצעו Austrian Scientists העלה שקיים קשר מובהק בין שתיית יין ליצירתיות.  

קרא עוד...

יינות מתיישנים – האם הם באמת יותר טובים?

יינות מתיישנים

התשובה (המעצבנת), אך, הנכונה לשאלה זאת היא – תלוי. קיימים יינות מעולים שההתיישנות עושה להם רק טוב ונוכל ליהנות יותר משתייתם גם אם נפתח את הבקבוק עשרות שנים לאחר הייצור.

דוגמא ליין שההתיישנות עושה לו טוב הוא השיראז הצרפתי. דוגמא ליין שנעדיף לשתות אותו תוך שנה עד שנה וחצי מרגע הייצור הוא סוביניון בלאן. 

במאמר היום ננסה להסביר מה זה בדיוק יינות מתיישנים, למה ומתי הם משתבחים עם השנים. 

קרא עוד...

מאמרים נוספים...