גרמניה

ריזלינג בציר מאוחר 2011 Riesling Spaetlese

מוצא: רינהאסן, גרמניה

הגדרת היין: יין חבן חצי יבש בהגדרה הישראלית, OFF DRY בהגדרה הגרמנית.

הרכב הזנים: 3 ריזלינגים שונים בעלי דרגת יובש שונה.

כרמים: בוגרים, מאזור ריינהאסן בגרמניה, אזור יין קלאסי בעל מסורת של מאות שנים. אזור הריינהאסן ידוע בהבשלה הטובה של כרמיו, אשר תורמים לעושר הארומטי של הענבים, אך, עם זאת שומרים על חמיצות גבוהה ומרעננת. הכרמים מתאפיינים במדרונות מתונים, המנוקזים היטב, אדמה קלה ועשירה בצדפים ומאובנים.

בציר 2011: הבציר ייזכר כאחד הבצירים הטובים שנעשו באזור הריינהאסן בשנים האחרונות. הפריחה הקדימה בשבועיים, דבר אשר אפשר לכורמים להאריך את זמן ההבשלה של הריזלינג לקבלת בציר מאוחר איכותי במיוחד. הבציר התאפיין כבציר בריא ללא מחלות או תופעות מיוחדות. חומציות הריזלינג בזמן הבציר מעודנת ומאפשרת איזון מוצלח כבר בשלבים הצעירים של היין.

תהליך הייצור: לאחר הסחיטה של הענבים התירוש קורר לטמפרטורה של 10 מעלות כך שהיה מספיק זמן לסנן את התירוש. התירוש הצלול הועבר לתסיסה במכלי נירוסטה. התסיסה התרחשה בטמפרטורה מבוקרת של 15 מעלות במשך 5 שבועות. לאחר עצירת התסיסה נשאר היין על שמריו עד חודש פברואר 2012.

על היין: היין מאופיין בארומות של אפרסק ופרות אקזוטיים. מינרליות וחמיצות נעימה ומאוזנת.

אלכוהול: 12.5%

חומצה: 5.5 גרם/ליטר = TA

סוכר שאריתי: 12.4 גרם/ליטר

מחיר לצרכן: 89 ₪

איכויות ריזלינג על פי מכון היין הגרמני

KABINET (קבינט) - יין הנעשה מענבים שהגיעו להבשלה מלאה. יינות המוגדרים כ-"Fine" .בדרך כלל יינות "קלים" עם תכולת אלכוהול נמוכה.

SPAETLESE (שפאטלאזה) ממש כמו הפירוש המילולי: "בציר מאוחר". היין עשוי מענבים הנבצרים בדרך כלל בשלב מאוחר של הבציר. אלו יינות עם ארומות וטעמים יותר מרוכזים ויותר אינטנסיביים, ולאו דווקא מתוקים עם פוטנציאל התיישנות בבקבוק.

AUSLESE (אוסלאזה) - פירוש המלה בעברית: "סוף הבציר". עשוי מאשכולות נבחרים ומאד בשלים. יינות אצילים עם ארומות וטעמים עמוקים. מתוקים בדרך כלל, אבל לא תמיד.

BEERENAUSLESE-BA (ברנאוסלאזה) - פירוש המלה בעברית: "בציר גרגרים". עשוי ממבחר אשכולות עם "בשלות יתר" ובדרך כלל כאלו שנתקפו בבוטריטיס. יינות אלו מאד נדירים ועשויים רק משנות בציר בהם מתקיימים כל התנאים להבשלת האשכולות ולמתקפת בוטריטיס. יינות מתוקים , מאד עשירים, ובעלי פוטנציאל התיישנות ארוך ביותר.

EISWEIN (אייסויין) - עשויים מענבים איכותיים כמו ה BA, אבל בציר הענבים והפקת הנוזל מהענבים נעשית בעוד האשכולות קפואים. יינות מתוקים, יוצאי דופן באיכותם: יינות עשירים בפירותיות, חמיצות ומתיקות.

TROCKENBEERENAUSLESE-TBA (טרוקנברנאוסלאזה) - פירוש המלה בעברית: בציר "יבש" מובחר. הבציר כמו ה-BA. לאחר הבציר מאפשרים לענבים להתייבש עד הפיכתם כמעט לצימוקים. יינות אלו מאד נדירים, היינות עשירים, מתוקים ומאד "דבשיים".

כללי: יינות BA ו- TBA חייבים להיות נבצרים בבציר ידני ולא בבציר מכני. כל מדינה בנפרד יכולה לקבל החלטה אם לאפשר בציר מכני ליינות בדירוג הנ"ל.

קישור לאתר האינטרנט של היקב: www.weingut-wilhelm-laubenstein.de