צרפת - אלזס

גוורצטרמינר 2010

על הזן

גוורצטרמינר – זן אקזוטי, מאתגר, בעל שם מתנגן ושובר שיניים. מקור השם - גוורצ-מתובל או חריף בגרמנית, טרמין-שם העיירה באיטליה, בה זוהה הזן לראשונה. למרות שמקורו בצפון איטליה, באלזס הוא מגיע לאיכויות הגבוהות ביותר. סגנונות היין יכולים לנוע מיבשים ועד יינות קינוח מבציר מאוחר או מענבים הנגועים בפטריית הבוטריטיס. הקפדה על יבולים נמוכים ותנאי אקלים אופטימאליים היא סוד הקסם של הגוורצטרמינר האלזסי.

על היקב שפתח את ליבו

היקב CLeebourg –מאגד כ 190 כורמים בעלי מניות, הנמצאים בקרבת היקב. הכרמים נמצאים באזור. גיל הכרמים של הגוורצ' 20-25 שנים וגובה הכרמים 230 מ' מעל פני הים. מבחינה גאוגרפית, היקב נמצא באזור המתאפיין במקרו אקלים אשר למרות המיקום הצפוני יחסית מקבל את החשיפה הטובה ביותר לשמש וכמות משקעים נמוכה. אזור זה זכה להכרה של אונסקו בשל יופיו יוצא הדופן ובשל יערותיו הרבים. היקב שהוקם בשנת 1946 מאמין בדיאלוג ובשיתופי פעולה. אחת לחודש מתקיימת פגישה בין הייננים (2) ובעלי המניות ובפגישה זו מקבלים החלטות. היקב מייצר 1.3 מיליון ליטר בשנה, 60% מהיבול נמכר בקבוקים ו – 40% כ- bulk wine

ליקב יינן ותיק מאד,Richard Juncker , המלווה את היקב 33 שנים. היינן השני-אוליביה, נמצא ביקב 3 שנים ומיועד להחליף את ריצ'רד כשזה יפרוש. היקב מרשים מאד ומושקע בציוד חדיש ואיכותי. תהליכי ייצור היין מאד מוקפדים ומדוייקים והיקב מבהיק בניקיונו. יינות היקב –עם מאפייני זן בולטים, יחסית יבשים ומאד מתאימים לאוכל. לא מעט ממבקרי אוכל ויין מגדירים את יינות היקב כ -"יינות גסטרונומיים".

גוורצטרמינר TOUCH by Fusion

יין לבן חצי יבש

הבלנד שלנו מורכב מ-3 סוגי גוורצ' שונים בלנד מאד מאוזן, בפה מתיקות נעימה, חומציות טובה, מעט פיזיות, פירותיות נעימה ונגיעה טרופית.

על היין: היין הזה מצטיין בארומות מפתות ועוצמתיות של פירות טרופיים בשלים כדוגמת ליצ'י, אשר משתלבים בהרמוניה עם מינרליות ופיקנטיות באיזון מושלם.

הרכב זנים: בלנד המורכב מ-3 סוגים שונים של גוורצטרמינר מאותו אזור, שכל אחד תורם את חלקו בפירותיות, בגוף ובאיזון.

הכרמים: כרמים בוגרים, בני 25 שנה מצפון אלזס בצרפת, אזור יין קלאסי בעל מסורת של מאות שנים.

מועד הבציר: 2010

פוטנציאל התישנות: מוכן לשתייה. עדיף לשתות את היין צעיר כדי להנות מפרי וארומות עשירות.