אוסטרליה

שיראז/מרלו 2005

במהות תפיסת העשייה של יינות פיוז'ן, חשיבות עליונה לבחירת ענבים המייצגים והאיכותיים ביותר בכל אזור ורק משנות בציר טובות במיוחד. כל מפגש עם יין אוסטרלי הוא הפתעה, היין אומנם מרוחק, אך לבבי כבר בטעימה הראשונה. אזור המקלארן וייל מתאפיין בימים חמים שטופי שמש ולילות קרירים, אוויר יבש, 5-10% לחות, אדמה חולית, בהירה (צהובה) המחזירה קרינת אור לאשכולות ותורמת לעושר הפרי כל אלו סייעו להשגת הבלנדים הייחודיים.

בציר 2005 במקלארן וייל

חורף 2004 היה גשום במידה סבירה (לאור הבצורת הקיימת באוסטרליה). הגפנים לבלבו בצורה טובה עם צימוח מוקדם מהממוצע הרב שנתי. הבשלת הפרי הייתה מהירה ב כ-שבועיים משנים אחרות כאשר רק בימים ספורים נמדדו טמפרטורות גבוהות. ההבשלה הייתה אחידה בכרמים, דבר אשר הוביל לאיכות יוצאת דופן. רמות הבריקס היו גבוהות מהממוצע כתוצאה מהתנאים הייחודיים לשנה זו. גם השיראז וגם הקברנה נבצרו בהפרש זמן מזערי, דבר שהוא ייחודי לבציר 2005 ורק מדגיש את מורכבות ההחלטות היינניות של אותה שנה.

הבלנד

שיראז (75%) ומרלו (25%)

תרומתם של ענבי השיראז לבלנד באה לידי ביטוי בעיקר בפירותיות בולטת, של פירות שחורים , שזיפים, אוכמניות כחולות ודובדבנים בשלים. ריבתיות, תיבול, פלפליות, מעט ירקרקות, ליקריץ, אקליפטוס, אניס, ציפורן, קינמון ומנטה.

תרומתם של ענבי המרלו לבלנד באה לידי ביטוי בעיקר בפרחוניות והבישום. טעמי שוקולד מריר וגרפיט (כמו עיפרון מחודד), טעמים חזקים של שזיף, איפה שהוא על אמצע הדרך בין שזיף מיובש לבשל ודובדבן.

אחוז אלכוהול: 15.5%

בציר: מרץ 2005

התבגרות בחביות: 30 חודשים

ביקבוק: דצמבר 2007

כמות בקבוקים שיוצרה: 5000

תהליך העשייה

הענבים נבצרו מכאנית בשעות הלילה הקרירות. הענבים הועברו בזמן מזערי ליקב הממוקם בסמוך לכרמים. כל הגפנים נטעו ב-1989

התסיסה נעשתה במיכלים פתוחים בנפח שאינו עולה על 5000 ליטר. ערבוב היין על הקליפות נעשה בשיטה המסורתית של ,PLUNGING & RACK AND RETURN" להעצמת מיצוי הצבע והטעמים. באופן יוצא דופן בוצעה התסיסה המאלולקטית בחביות,דבר אשר מוסיף למורכבות הטעם ושילוב העץ. היין יושן בחביות עץ צרפתי לתקופה של 24 חודשים לפני עשיית הבלנד. לאחר שנבחרו החביות המתאימות ביותר לביצוע הבלנד היין עורבב והוחזר לתקופת יישון נוספת עד למועד הביקבוק.

ביום הבקבוק נעשת שפיה בלבד ללא סינון או ריכוך כלשהוא. כל הכרמים נבצרים בשיטת השורות, כאשר בכל יום נבצרות מספר שורות כך שהכרם נבצר מעל ל-7 ימי בציר במטרה ליצור שונות. חביות היין מסומנות בהתאם ליום הבציר.